Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych,        ul. Krakowskie Przedmieście 53, 20-076 Lublin,        biuro@flop.lublin.pl,        http://www.flop.lublin.pl

Aktualności

ZAPRASZAMY do przeczytania artykułu „Tłumy Lublinian odwiedziło Kazimierski Jarmark Świąteczny" z cyklu „Paszport do Dziennikarstwa Obywatelskiego” w ramach projektu „Proaktywni 60+ do CELU” dofinansowanego z ASOS
Napisał(a): Wojciech Dec dnia 09.12.2019
Aktualności >>

 

Tłumy Lublinian odwiedziło Kazimierski Jarmark Świąteczny

 

Kazimierski Jarmark Świąteczny odbył się w dn. 7-8 grudnia 2019 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Oczywiście rozglądając się po rejestracjach samochodów widać było wyraźnie, że najwięcej odwiedzających jest z Lublina i okolic, a także z Warszawy.

Kazimierski Jarmark odbywał się razem z Kiermaszem Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu” Goście chętnie kupowali a także częstowali się tradycyjnymi potrawami regionalnymi. Zauważyć się dało bardzo duży wyrobów ekologicznych, a także nalewek. Wiele osób zachwycało się kiermaszem rękodzieła i sztuki ludowej Kazimierskiego Stowarzyszenia. Dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach ozdób świątecznych, a także w zabawach i konkursach.

Mikołaj, który nagle pojawił się na rynku zaskoczył dzieciaki, które otrzymały od niego słodycze. Na rynku głównym rozstawiona była scena, na której cały czas odbywały się występy. Piękny śpiew słychać było z jednego z okien na rynku, w którym pokazali się wykonawcy i prześlicznie śpiewali piosenki. Dobre nagłośnienie na zewnątrz sprawiało wrażenie profesjonalnego koncertu.

Mikołajek

 

Do pobrania:

Artykuł: "Tłumy Lublinian odwiedziło Kazimierski Jarmark Świąteczny"

 

Wstecz